Ve vztahu s přírodou

My v Lučině milujeme přírodu a snažíme se jí to dokazovat vším, co děláme. A protože nejsme k přírodě lhostejní, poznáme, když jí něco schází.

Louka od Lučiny

V České republice v posledních letech výrazně ubývá luk. A s nimi mizí i motýli a celé luční ekosystémy. Louky zkrátka znamenají pestrost a ta je pro přírodu životně důležitá.

Chceme přírodě pomáhat a vrátit jí tak lásku, kterou nám darovala. Proto jsme spojili síly s panem Bradnou, který revitalizaci luk zasvětil celý život, a spolu s dalšími milovníky přírody jsme vyseli nedaleko Cvikova novou louku od Lučiny.

Víme, že pro jednu louku slunce nesvítí, díky ní ale můžeme na celé téma upozornit a inspirovat třeba i vás, abyste vrátili přírodě lásku po svém.

Májová výzva

Kdy jindy vyznat přírodě lásku, než právě v máji? Budeme moc rádi, když se přidáte i vy. Nebojte, nejsou třeba velká gesta, každý silný vztah přece stojí na maličkostech.

4 způsoby, jak vrátit lásku přírodě

  • Tříděním odpadu pomůžete přírodě každý den
  • I „ošklivá" zelenina chutná skvěle, dejte jí šanci 
  • Zkuste jet zítra do práce na kole místo autem 
  • Co takhle louka u vás na balkoně? Stačí zasadit pár lučních kytiček

A nezapomeňte se pak svým vyznáním pochlubit na IG pod #vevztahusprirodou. Pošlete tak naši výzvu dál a příroda vám za to poděkuje. A nejen ona…

Májová soutěž:

Zdokumentujte, jak vracíte lásku přírodě právě vy, a příspěvek do 24. 5. 2018 zveřejněte na svém Instagramu pod #vevztahusprirodou a #mojelucina

Nejzajímavější příspěvky odměníme těmito krásnými cenami:

1. místo: jízdní kolo Cossacks Luna, kniha „Domácnost bez odpadu“ od autorky Bea Johnson a pytlíček Lučina se semínky lučního kvítí
2. místo: robot Electrolux EKM 4000, kniha „Domácnost bez odpadu“ od autorky Bea Johnson a pytlíček Lučina se semínky lučního kvítí
3. místo: tyčový mixer Electrolux ESTM 7500 S, kniha „Domácnost bez odpadu“ od autorky Bea Johnson a pytlíček Lučina se semínky lučního kvítí

Dalších 20 vybraných příspěvků oceníme knihou „Vaříme s Lučinou a s radostí“ a pytlíčkem Lučina se semínky lučního kvítí.

Výsledky soutěže vyhlásíme 29. 5. 2018 prostřednictvím příspěvku na Facebooku a Instagramu značky Lučina.

Podrobná pravidla soutěže najdete zde.

Výsledky soutěže

Bohumil Bradna

Ing. Bohumil Bradna je zakladatelem farmy Planta Naturalis, kde pěstuje zhruba přes sedm set druhů české flóry. Jejich semínka prodává všem, kteří chtějí české přírodě pomoci. Stále věří, že se mu podaří úbytek luk včas zastavit a dělá proto vše, co může.

Jeho snahu můžete podpořit i vy na www.plantanaturalis.com

Luční Květomluva

Co by o vás řeklo vaše oblíbené luční kvítí, kdyby mohlo mluvit?

Pampeliška

Pampeliška - Máte zlaté srdce. Rozdali byste se pro druhé, nezapomínejte ale ani sami na sebe. Jen když budete spokojení vy, budete mít síly pomoci druhým.